کوپلینگ رادکس

ارسال شده در: مقالات | 2

کوپلینگ رادکس- RADEX-N

کوپلینگ رادکس از انواع کوپلینگ های انعطاف پذیر است که زیروبکلش بوده و تمام اجزای آن فلزی می باشد.

کوپلینگ رادکس با توجه به تمام فلزی بودن قابلیت استفاده در دماهای بالا (تا 280 درجه سانتیگراد) را دارا بوده و چون زیروبکلش (Zero Backlash) می باشد قابلیت استفاده برای شرایط پوزیشن کنترل  را دارا می باشد.

کوپلینگ رادکس (RADEX-N) از دو هاب فلزی و یک فنر یا شیمز که متشکل از تعدادی لایه های فنر می باشد تشکیل شده است.(مطابق با شکل زیر)

این لایه های فنر منجر به ایجاد قابلیت انعطاف پذیری در این مدل از کوپلینگ ها می شود و معمولا از جنس فولاد ضد زنگ می باشد.

شکل و مدل فنر مورد استفاده با توجه به سایز کوپلینگ مطابق با اشکال زیر خواهد بود :

لازم به ذکر است با توجه به تنوع زیاد کوپلینگ های فنری،امکان تولید فنر هایی خارج از اشکال فوق بر اساس استاندارد های دیگر برای ایران کوپلینگ وجود دارد.

ضخامت و تعداد لایه های فنر (شیمز) و همچنین نوع بوش مورد استفاده با توجه به استاندارد های مختلف متفاوت بود و امکان تولید آن بر اساس نقشه های دقیق وجود دارد.

کوپلینگ فنری رادکس دارای انواع متفاوتی می باشد،همچنین این کوپلینگ امکان تولید با اسپیسر در انواع گوناگون را دارا می باشد که هرمدل ویژگی منحصر به فرد خود را دارد.

انواع مدل های رادکس دارای اسپیسر بر اساس اسامی منطبق با استاندارد KTR  که توسط ایران کوپلینگ تولید می شود به شرح زیر است:

1- RADEX TYPE NANA1

2- RADEX TYPE NANA2

3- RADEX TYPE NENA1

4- RADEX TYPE NENE1

5- RADEX TYPE NENA2

6- RADEX TYPE NNZ

7- RADEX TYPE NANA4

8- RADEX TYPE NNW

9- RADEX TYPE NANA3

10- RADEX TYPE NANA4 CFK

با توجه به تنوع زیاد،جزئیات مربوط به هر مدل از کوپلینگ رادکس در آینده به تفصیل در مورد هر کدام از انواع آن بحث خواهد شد و همچنین برای مشاهده جزئیات مربوط به ابعاد و نحوه انتخاب کوپلینگ رادکس از صفحه این کوپلینگ در قسمت محصولات  و یا از طریق لینک کوپلینگ فنری طرح رادکس بازدید فرمائید.

2 Responses

 1. محمد رضا مقدم

  با سلام و احترام
  کوپلینگ های رادکس با توجه به ساختار آنها از دو طرف هاب دارای فنر می باشند که اشاره کردید. و اگر دقت کرده باشید تحت فشار جمع می شوند.
  سوال اینست که در زمان آلایمنت و جا گذاشتن کوپلینگ رادکس کوپلینگ باید جمع شود یا باید در حالت اکستند در بین دو عدد half coupling کاشته شود. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ارادتمند محمد رضا مقدم مدیر تعمیرات و دفتر فنی نیروگاه سیاه بیشه

  • info@irancoupling.com

   همکار گرامی سلام ممنون از پیام
   برای نصب گولینگ رادکس باید اول هاب ها را جابزنید و طبق نقشه و اندازه فاصله دو هاب را تنظیم کنید بعد از آن فنر ها را نصب کنید و در آخر اسپیسر را نصب کنید
   امیدوارم کامل باشد در صورت نیاز تماس بگیرید بیشتر راهنمایی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *