ویژگی های کوپلینگ روتکس

ارسال شده در: مقالات | 0

5 ویژگی متمایز کننده کوپلینگ روتکس:

 

 

از ویژگی هایکوپلینگ روتکس به انعطاف پذیر بودن و استفاده از رابط میانی از جنس پلی یورتان اشاره کرد.

جنس کوپلینگ روتکس از چدن مرغوب تهیه شده و تمام قسمت‌های آن ماشینکاری می‌شود که در دورهای بالا به سیستم ارتعاش نمی‌دهد.

رابط میانی (Spider) کوپلینگ روتکس نیز از مواد مرغوب پلی یورتان (TPU) تولید می‌گردد.ویژگی های کوپلینگ روتکس به شرح زیر است :
1- کوپلینگ‌ روتکس نسبت به اندازه کوچک و وزن کم، گشتاور بالایی را تحمل می‌کنند و برای جذب ارتعاشات و شوک‌های سیستم ایده آل هستند.

2- از خصوصیات رابط‌های پلی یورتانی کوپلینگ  روتکس کار کردن در دمای بین ۴۰- تا ۹۰ درجه در حالت عادی و دمای ۵۰- تا ۱۲۰ درجه در زمانهای کوتاه است که این مواد پلی یورتانی در روغن و مواد نفتی به خوبی کار کرده، برای محیط‌های گرمسیر و شرجی نیز ایده آل هستند.

کوپلینگ های روتکس ایران کوپلینگ می تواند جایگزینی مناسب برای کوپلینگ هائی نظیر کوپلینگ KB و کوپلینگ HRC (که اسپایدر یا رابط این مدل کوپلینگ از جنس لاستیک می باشد و مشابه رابط های کوپلینگ روتکس است و تفاوت اصلی آن در جنس و تعداد پره ها می باشد) باشد که با محاسبه دقیق گشتاور حتی امکان استفاد از سایزهای کوچک تر کوپلینگ روتکس به نسبت کوپلینگ KB و کوپلینگ HRC نیز وجود دارد.

3- از مهمترین ویژگی های کوپلینگ روتکس می توان به نداشتن لقی و دیده شدن اسپایدر اشاره کرد.

به این صورت که به علت نداشتن لقی طول عمر این اسپایدرها افزایش یافته و امکان دیدن اسپایدرها بدون نیاز به جابجائی الکتروموتور و گیربکس و … وجود دارد و در صورتیکه اسپایدرها از بین رفته باشد قبل از خراب شدن کوپلینگ امکان تعویض این اسپایدر ها وجود دارد و این مزیتی است که در کوپلینگ هائی نظیر کوپلینگ HRC و KB وجود ندارد چون در این مدل کوپلینگ ها رابط میانی از جنس لاستیک بوده و دارای لقی هم می باشد و چون امکان رویت رابط ها در زمان کار کردن کوپلینگ وجود ندارد امکان تخریب لاستیک ها و سپس شکسته شدن کوپلینگ وجود دارد.

4- اسپایدر مربوط به کوپلینگ روتکس با شور 92 برای تمامی سایز ها و همچنین شور 98 برای سایز های 30 تا 80 توسط ایران کوپلینگ قابل ارائه می باشد.

5- کوپلینگ روتکس را می توان از جنس آلومینیوم ، چدن و فولاد بنا به سفارش تولید کرد که هر کدام از این متریال در شرایط مربوطه ویژگی های منحصر به فردی را دارد

کوپلینگ روتکس ایران کوپلینگ دارای عناوین و اصطلاحات بازاری دیگری مانند کوپلینگ خورشیدی ، کوپلینگ هشت پر ، کوپلینگ ده پر ، کوپلینگ عنکبوتی ، کوپلینگ چدنی ، جاو کوپلینگ ، کوپلینگ پنجه ای ، کوپلینگ پلی یورتانی ، کوپلینگ پمپ ، کوپلینگ کمپرسور ، کوپلینگ گیربکس و … نیز می باشد.

برای مشاهده سایر اطلاعات مربوط به کوپلینگ روتکس از کاتالوگ کوپلینگ در صفحه محصولات بازدید فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *